Vidět Ježíše trochu jinak

natalka_newNa přelomu července a srpna se v Krakově konaly Světové dny mládeže. Věřím, že jsi to určitě zaregistroval, nebo tam dokonce byl (pokud jo– high5!). A možná, že už je trochu od věci psát o Krakově teď v září, ale chtěla bych se s tebou podělit o to, co mě tam Pán Bůh naučil.

Světové dny mládeže byly skvělé. Jsem moc ráda, že jsem tam mohla jet, být tam se svými kamarády a vidět věci opět z jiného úhlu. Duchovně jsem se s Ježíšem setkávala, ale trošku jinak než jsem to čekala. Nebylo to prožívání osobní jako spíše prožívání skrze druhé lidi. Ježíš ke mně nepromlouval v mém nitru, ale viděla jsem ho všude kolem sebe. Byl v každém podání ruky, v každém úsměvu, v každé frontě na jídlo, byl v každém „Where are you from?,“ v každém selfíčku s lidmi z druhého konce planety, byl v každé zmrzlině, kterou jsme si společně kupovali (a že jich bylo hodně), v každém objetí. Byl všude tam, kde jsem ho nikdy předtím neviděla. Nezaměřovala jsem se na svoje chyby, Ježíš mě učil vnímat druhé. Učil mě je milovat a přijímat kdykoliv jsme se hádali o tom, která tramvaj jede k nám domů, nebo co si dáme k večeři. Nebyla jsem v centru dění. Nebyla jsem tou nejdůležitější. Byla jsem malinkou duší pozorující to všechno velké, co se kolem ní děje. A nepřestávala jsem žasnout nad tím, jak velké je Jeho dílo a nad tím, že jsem Jeho součástí, že i ty jsi Jeho součástí.

Proto tě zvu do toho, víc se koukat kolem sebe. Pozorovat. Hledej Ježíše i tam, kde to nemáš ve zvyku a On tě nepřestane překvapovat. :)

Natálka

Napsat komentář