Řekneš mu ano

natalka_newPřed pár lety jsem četla knihu o tom, jak dělat těžké věci. (Pokud ji znáš, čokoška pro tebe! Pokud ne, dám ti i tak čokošku, jestli si jí přečteš). V téhle knize píšou (kromě jiného) o mladých lidech, kteří dělali velké, těžké věci. A já jsem tak moc toužila dělat velké věci! Lidi jsou hodně rozdílné bytosti, ale jsem přesvědčená, že lidská srdce jsou stejná. Některé naše touhy jsou společné. Mé srdce při čtení té knihy pocítilo touhu něco dokázat. Při představě, že bych jako mladý člověk mohla udělat něco velkého, jsem se chvěla od radosti. A tohle je podle mě to, co máme společné. Chceme NĚCO dokázat. Chceme, aby naše životy stály za TO.

Ale jak začít něco dělat? A hlavně, co dělat? Vždyť jsem jenom ‚normální‘ člověk – chodím do školy, každou sobotu si musím uklízet pokoj, poměrně velké procento mého jídelníčku tvoří fastfoody (pracuje se na tom!), a nejradši mám pistáciovou zmrzku. Nic speciálního. V lidském měřítku nic speciálního.

Bůh ale nekouká na to, jestli si k obědu dáš mekáč, nebo salát z Delmartu. Nezáleží mu na tom, kolik ti je, nebo jak velký je podle tebe tvůj talent. On pro tebe má připravené velké věci. Fakt že jo. Takové, jaké si ani ve snu nepředstavíš. Jediné, opravdu to jediné co musíš udělat je, říct mu ANO. Dát mu svůj souhlas a tím otevřít dveře, kterými projde do tvého života. Že je to moc jednoduché? Máš pravdu. Je. Ale je to pravda.

Jakmile ANO vyslovíš, spustí se PPNDVV neboli Proces Přípravy Na Dělání Velkých Věcí (neoficiální název ;). V mém případě to trvalo dva roky. Za tu dobu jsem i zapomněla, že jsem Bohu svoje ANO řekla. Začaly přicházet různé věci a já je přijímala, protože to bylo něco, co jsem mohla dělat pro Boha. Ale až nedávno mi došlo, kdy to začalo. I když já jsem už zapomněla, On na moje ANO nezapomněl. Ba co víc, vzal ho vážně.

Můj PPNDVV stále pokračuje, čím více Bohu důvěřuji, tím více mi posílá příležitostí. Vždycky způsobem, kterým bych to vůbec nečekala (to On má dost v oblibě, řekla bych), ale vždycky v ten nejlepší čas.

Možná si nejsi jistý, jestli bys chtěl dělat velké věci. Možná se bojíš, že to nezvládneš. Bůh ti ale nedá na ramena břímě, které bys nedokázal unést. Je na tobě, jestli Mu řekneš svoje ANO. Ale můžu ti slíbit, že toho nikdy nebudeš litovat.

Natálka

Kniha:
Dělat těžké věci
Alex Harris & Brett Harris

 

Napsat komentář