Pojď slavit se mnou!

michaelRadost.

Ježíš vstal z mrtvých. Už je to téměř dva tisíce let. Chci se radovat a slavit. Je totiž co!

Radost? Vzpomínám si na Velikonoce před dvěma lety. Prožívali jsme v rodině docela těžkou nemoc. Jdeme celá rodina na obřady, je Zelený čtvrtek. Getsemany. Klečíme v improvizované zahradě s Kristem. Vlastně nikomu není úplně do smíchu. Vždyť těžká věc = je nám smutno. Velký Pátek. Nálada obřadů, hlad, křížová cesta, doslova smrtící kombinace. A konečně, Bílá sobota! Přes všechny těžkosti cítím radost. Velkou radost. Co se vlastně stalo?

Radost. Ježíšův příběh je něco, o čem mohu slyšet a číst dokola a přesto mě tam vždycky zaujme něco nového. I letos zažívám na Velikonoce obrovskou radost! A zvu Tě k tomu, aby ses radoval taky. A to nepodmíněně. Bez ohledu na to, co prožíváš, raduj se z toho, že se nechal Ježíš ukřižovat za všechno, co jsi nedal. Kde jsi klesnul, kde jsi nevyužil svůj potenciál, kde ses nechoval dobře, kde jsi zhřešil. Kde ses otočil ke kříži zády. Nevím jak ty, ale já hřeším denně. A radost z toho nemám. Ale i za to Ježíš podstoupil smrt kříže. Z tohohle symbolu utrpení, těžké a velké bolesti, se stal největší symbol lásky. Kristovo vzkříšení, naše vykoupení, je největší událost v dějinách lidstva.

Radost?! Často Boha ve svém životě necítíme, máme pocit, že si Ho musíme zasloužit. Že pokud neuděláme tohle, tohle a tohle, tak k nám bude otočený zády. Raduj se. Neraduj se jen ve chvílích, kdy máš radost nebo kdy je Ti dobře a nežiješ těžkými věcmi. V jedné písni se zpívá „You’ve never failed and You won’t start now“. On Tě nikdy nezklame. Raduj se z toho, že Tě zachránil.

Filip to psal v minulém blogu. Chvála není závislá na tom, jaký jsi, čím žiješ, ale na tom, jaký je Bůh. A Bůh je dobrý a veliký. Plný Lásky. Je Pravdou. Je tím, kdo přináší světlo. Ten, kdo je vítěz a to je neměnné. Přesto, že to často nevidíme, je to tak. A to vyznáváme každou neděli ve vyznání víry. A to je důvod k radosti.

Bůh je dobrý. Když tomu uvěříš, bude se Ti žít o dost lépe. Budeš se radovat a Boha chválit i ve chvílích, kdy Ti je těžko. Že někdo zemřel, znamená to, že Bůh dobrý není? Ne, On je vždycky, ale vždycky dobrý!

S mrtvým Kristem bychom zůstali na místě. Bůh ale není mrtev. Wow! On je živý a vyhrál. Za Tebe a s Ním Tě nikdo, nikdo neporazí!

Žehnám Ti do radosti, zvlášť teď, v této Velikonoční době, vždyť slavíme. A já mám party fakt rád. Oslavujte se mnou!

Michael

Napsat komentář