Malé skutky lásky

natalka_new Jeden z mých prvních blogů – oukej, můj úplně první blog – byl o tom, že máme vyjít ven se svojí bublinkou a rozdávat lásku. Dneska bych ti o ní ráda řekla něco víc. Budu psát o tom, jak nechat lásku kvést.

Jsem přesvědčená, že frázi „radovat se z maličkostí“ už nejspíš slyšeli všichni, dokonce i v Tuvalu (docela zajímavý ostrov mimochodem). Ale co takhle začít nějaké ty maličkosti tvořit? Posledních pár měsíců mě provází touha dělat lidem radost malými věcmi, které nejsou moc… no… nejsou obvyklé. Například: koupit bráškovi předražený makronky z předraženýho francouzskýho obchodu, protože je ještě nikdy nepapkal a moc by chtěl (výhodou je mít tam kámošku, která ti to dá za polovinu ale pššt!). Upéct svojí kamarádce muffiny s polevou, kterou jsi ještě nikdy nezkoušela, takže vlastně nevíš, jestli bude dobrá, ale i tak děláš v deset večer bordel se šlehačem a posloucháš při tom mainstreamový songy, který přes ten rámus šlehače nejsou slyšet. A tvoji rodiče jsou s tím OK, samozřejmě, protože to děláš pro kamarádku. A kdyby se náhodou stalo, že ta poleva nakonec nebude tak lahodná jak vypadala na obrázku, pořád ještě můžeš nějakej cupcake koupit po cestě do školy. Ty muffiny, který jsi tak pracně pekla pak sníš, až budeš brečet u přeslazenýho romanťáku. Nebo koupit kytky komukoliv, kdykoliv – to funguje na radost pokaždé :)

Mohla bych ti tu napsat ještě mnohem víc příkladů drobných radostí, které můžeš pro druhé dělat. Je to hrozně jednoduché, fakt. Ale jakou to má souvislost s Bohem a Láskou? Věřím, že Bůh si přeje, abychom si navzájem dělali radost. Abychom si i skutky dokazovali, že nám na sobě navzájem záleží. A navíc, lidi nejsou zvyklí na to, že něco uděláš „jen tak.“ Překvapí je to (a snad i potěší, záleží trochu na tom, jestli se do těch muffinů dalo zchladlý máslo nebo ne – na másle závisí všechno!). Budou se divit a říkat si, že něco je jinak. Budeš je přitahovat, protože láska přitahuje. A nakonec i oni budou chtít rozdávat radost, kterou dostali. Láska bude kvést.

Nezapomínej, že nic nemá pro Boha větší cenu než láska, kterou žiješ.

Natálka

1 komentář: „Malé skutky lásky

Napsat komentář