Jak se duchovně připravit na svatbu

Před časem jsem poslouchala krásný podcast o přípravě na svatbu, jehož hostem byla Chloe Langr. Rozhovor se mi tolik zalíbil, že jsem díky němu zainvestovala a pořídila si následující knížku. Created for Love (Stvořena pro lásku).

Chloe Langr je mladá věřící američanka. Vdávala se relativně brzy, hned po vysoké škole, ale jak sama řekla, až po vlastní svatbě a po absolvování řady dalších svateb svých přátel, začala uvažovat o tom, co byl udělala jinak, nebo co by poradila jiným budoucím nevěstám. Svou knížku popisuje slovy: „Řekla jste ano – a teď co?! Jestli jste zahlcené počtem položek na Vašem to-do listu, který začíná teď a který končí až svatebním dnem, je tento deník skvělým pomocníkem pro to, se zastavit a připravit své srdce pro Vaše manželství.“

Myslím, že všichni, kdo svatbu už zažili, připouští, že je to vlastně mžik. A co Chloe Langr zdůrazňuje je, že svatba je jeden den ( a důležitý), ale má často tendenci zastínit to hlavní, o co tu běží, totiž svátost manželství. Sama přiznává, že si vyčlenila méně času na duchovní přípravu na tento životní krok, než by zpětně chtěla. A proto se rozhodla napsat knížku pro budoucí nevěsty, aby měly průvodce pro toto období a neproteklo jim mezi prsty.

Knížka je vcelku praktická, čerpá z osobního příběhu Chloe a ze zážitků, které měla i během svateb svých kamarádek a myslím, že dává prostor pro to se podívat se na celou tuto životní etapu jinýma očima. Kromě textů k reflexi nabízí také vždy krátkou modlitbu a prostor pro vyjádření vlastních úvah k danému tématu. Je rozdělená do 4 částí, které rozebírají postoje ženského srdce, podle „génia ženy“, jak jej formuloval Jan Pavel II.

Vnímavost
Štědrost
Citlivost
Mateřskost

Knížka je v dostání na amazon a bookdepository v anglickém jazyce.

https://www.oldfashionedgirlblog.com/books

Michaela

Napsat komentář