Chválit Boha hadrem

michaelChválíš Boha?

Už dlouho se modlím za byt jedné své kamarádky. Pořád s tím byl nějaký problém. Úřady, lidi, nikde nefungovalo nic. Měl jsem z toho sám někdy těžkou hlavu a to se mě to osobně netýkalo. Týdny nebylo možné se stěhovat, platit se najednou musely dva byty najednou…

Tenhle víkend jsem jí byl pomáhat se stěhováním. Jen jsem do toho bytu vešel, zavalila mě velká radost z toho, že to je konečně onen vysněný byt. Místo, které jí Bůh dal.
Když jsem za ni před měsícem modlil, vybavil se mi příběh Lazara. Víte, tenhle příběh je pro mě velmi živý. Představte si, že vám zemře někdo velmi blízký. Je mrtvý. Leží. Nehýbe se, nedýchá. Tělo se začíná rozkládat, smrdí. Do toho všeho přichází Ježíš, je v pohodě, vidí situaci svým pohledem a říká: „Lazare, pojď ven!“ A on jde. Živý, s bijícím srdcem v novém těle. Těle, které po zbytek svého „nového“ života bude jakoukoli svou činností chválit Boha.

Modlím se za to, abychom dokázali vidět svět a situace ve kterých jsme očima Ježíše.

V tom novém bytě jsem klečel a vytíral podlahu po malování, abychom věci nestěhovali do nepořádku. Stálo mě to úsilí, seškrabávat ztvrdlé kousky po malování, ale vůbec mi to nevadilo. Tím, že jsem vytíral, jsem chválil Boha.

Někdy mi lidi říkají, že se mi to slouží, když někde jen vedu chvály nebo mám slovo. Když jsem uklízel ten nový byt po malování, přišlo mi to komické a krásné. Přestože mě nikdo neviděl, mohl jsem dělat to samé jako na chválách. Boha chválit. „Cokoliv jste učinili jednomu z těchto mých nepatrných bratří, mně jste učinili.“ (Mt 25,40) A je to jedno, jestli to je na chválách nebo při úklidu vašeho pokoje.

Ježíš touží po tom dávat nám nový život, nové tělo, nové sny, nové písně na rty. Když tomu uvěříme, naše životy a situace budou jiné. Touží, abychom žili duchovně každý den. Snoubenka mi odjela na dva měsíce do Indonésie. Za pět let, co spolu jsme, jsme nebyli nikdy tak dlouho od sebe. Jsem klidnější, když vím, že Hospodin tam je s ní . A že když svoje obavy složím na Pana, on nedovolí, aby jeho spravedlivý padnul. (Žalm 55,23).

A čím Ho ve svém životě chválíš ty?

2 komentáře: „Chválit Boha hadrem

Napsat komentář