Bouřka

natalka_newExistuje pár věcí, které neodmyslitelně patří k létu – nanuky, horko, koupání v neoprenu (protože nemáme #hotbodyforsummer), procházky, hvězdy na noční obloze a bouřky. Existuje pár věcí, které neodmyslitelně patří k životu – zmrzlina, TO-DO listy, pejskový snapchat filtr, který vám udělá flawless pleť, prokrastinace, guilty pleasures v podobě dvojité kitkat posypky do McFlurry a bouřky.

Ať už se jedná o letní bouřky, nebo o ty abstraktní v našem životě, oboje mají něco společného – nikdy na ně nejsme připraveni. Překvapí nás. V létě to nevadí, protože je většinou teplo, i když prší, ale jakmile se jedná o životní nebo duchovní bouřku, být nepřipraven znamená být lehce zranitelný. Naštěstí bouřky mají jednu specifickou vlastnost – stávají se dobrými nebo zlými podle toho, jak na ně pohlížíme.

Bůh nám častokrát posílá do cesty bouřky, které můžou mít různé podoby. Nedělá to proto, aby nás trestal. Dělá to proto, že ví, že pokud se nám podaří bouřku překonat, vyjdeme z ní silnější a lepší. My se ale častokrát zastavíme uprostřed největšího deště, dostaneme strach a odmítneme pokračovat. Bouřka je pro nás příliš velká.

Ale ty jsi mě špatně pochopil. Tahle bouře nikdy nepřejde. Ani nemůže. Je tvoje. Kromě toho život není o tom, že by měl být bezpečný. Rosteme a opravdově žijeme jen svými omyly, chybami a selháními. Ale v jedné věci jsi měl předtím pravdu: Je to cesta domů. Bouře je jediná cesta domů.“

Glenn Beck (Svetr k Vánocům)

Nemůžeme čekat, než naše bouře přejde. Jediná cesta ven je ta, po které půjdeme. A občas stačí jeden krok, abychom se ocitli na druhé straně bouřky, protože víte co? Náš Bůh je VĚTŠÍ. A on nás nenechá samotné.

Jednou z věcí, kterou mám na bouřkách ráda je, že když se spojí se slunečními paprsky, díky fyzikálním zákonům a lomům světla, kterým ani ve snu nerozumím, se vytvoří duha. Vezmi bouřku jako výzvu, jako něco, co tě posune dál a zkus během ní vpustit dovnitř Boží paprsky světla, protože duha může být něco, co ti dá sílu jít dál. Dojít až na konec.

Natálka

P.S. Svetr k Vánocům je moc hezká knížka – není náročná a má hezké myšlenky, takže doporučuji!

 

Napsat komentář